O nas

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Ostródzie od 1 stycznia 2021 roku prowadzone jest przez Stowarzyszenie "Z miłości do Zwierząt -Iwa".

Dyżurny telefon o numerze 531-532-085 jest dostępny przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Schronisko dla odwiedzających czynne jest:
od poniedziałku do piątku w godzinach: 8.30 - 15.30
w soboty i niedziele w godzinach: 8.30 - 14.30

Nasze dane:
Stowarzyszenie "Z miłości do Zwierząt -Iwa"
NIP 7441826224
ul. Wąska 4
14-200 Iława

BNP Paribas 89 1600 1462 1860 9780 9000 0001
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Schronisko dysponuje kojcami różnej wielkości. Są pomieszczenia pojedyncze, głównie dla psów nowych, które muszą przejść kwarantannę, jak i dla zwierząt agresywnych, które muszą być oddzielone. Kojce te spełniają również inną bardzo ważną rolę – adaptacyjną. Pojedyncze pomieszczenia oddzielone od innych ścianką sprawiają, że pies może stopniowo przyzwyczajać się do obecności innych psów, ponieważ je czuje, słyszy, ale nie widzi. Po adaptacji psy przeprowadzane są innych nieco większych boksów. Tu zwierzęta mają możliwość swobodniejszego ruchu, zabaw ze współmieszkańcami i z tego miejsca są zwykle adoptowane do nowych domów.

Koty po przejściu kwarantanny, przenoszone będą do nowych pomieszczeń z wybiegiem.Ważne dla kociego komfortu są drabinki, piętra, platformy widokowe, półki, domki i kosze wiklinowe, w których koty mogą się chować. Dodatkowo w pomieszczeniu i na wybiegu ustawiane są kuwety z kocim żwirkiem.

Na terenie schroniska znajduje się ambulatorium weterynaryjne, w którym przeprowadzane są tylko drobne zabiegi. Wszelkie operacje odbywać się będą w gabinecie weterynaryjnym, z którym schronisko ma podpisaną umowę. Ponadto dysponujemy izolatkami dla zwierząt chorych i zwierząt pooperacyjnych.

Do schroniska przyjmowane są wszystkie zwierzęta, często w złym stanie zdrowia. Każde musi przejść kwarantannę w czasie której jest odrobaczane, szczepione przeciwko chorobom wirusowym i wściekliźnie oraz sterylizowane. Co 3 miesiące wykonuje się profilaktyczne odrobaczanie wszystkich kotów i psów.

W razie konieczności zwierzęta poddawane są zabiegom pielęgnacyjnym takim jak szczotkowanie, przycinanie pazurów, kąpiel. W przypadku zwierząt bardzo zaniedbanych, schronisko korzysta z usług profesjonalnego psiego fryzjera, co pozwala znacznie zmniejszyć poziom stresu.

Schronisko jest współfinansowane ze środków Gminy Miejskiej Ostróda