ZASADY WYDAWANIA ZWIERZĄT ZE SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

W OSTRÓDZIE Z LOKALIZACJĄ W LUBAJNACH 2

Jeśli chcesz zaadoptować zwierzę, na początku umów się telefonicznie na wizytę w schronisku (531 532 085).
Po przybyciu do schroniska, udaj się do biura. Tu wypełnisz krótką ankietę przedadopcyjną, a potem porozmawiamy o psie lub kocie Twoich marzeń. Będziemy chcieli wiedzieć, jakie masz doświadczenia ze zwierzętami i jaki styl życia prowadzisz, by pomóc Ci wybrać odpowiednie zwierzę.
Teraz czas na oglądanie i wybieranie. Psy najpierw ogląda się samemu. Po zapoznaniu się z informacjami na temat konkretnego psa będziesz mógł wyjść z nim na spacer w towarzystwie opiekuna. Może się zdarzyć, że będzie potrzebnych nawet kilka takich spacerów. Koty ogląda się zawsze z opiekunką kotów.
Jeśli szukasz psa, a masz już swojego, będziesz musiał przyjechać z nim do schroniska na zapoznanie.
Przeprowadzamy wizyty przedadopcyjne, by sprawdzić, w jakich warunkach będzie mieszkało zwierzę i porozmawiać szerzej o adopcji. Na wizyty jeździmy w promieniu 30 km od Ostródy.
Jeśli wybierzesz sobie psa czy kota, a my nie będziemy mieli przeciwwskazań, by go wydać (decyzja o adopcji należy jednak do nas), wypełnimy zobowiązanie adopcyjne. Adoptować zwierzę może tylko osoba pełnoletnia, posiadająca dowód tożsamości.
Ważne: jeśli wynajmujesz mieszkanie, będziemy potrzebować pisemnej zgody jego właściciela na trzymanie w nim psa czy kota.
W przypadku adopcji psa musisz mieć ze sobą smycz i obrożę, w przypadku adopcji kota – transporter; zwierzę musi bowiem bezpiecznie dotrzeć do domu.
Po podpisaniu zobowiązania adopcyjnego będziesz mógł pojechać ze zwierzakiem do domu.

Zastrzegamy sobie prawo kontroli warunków pobytu zwierzęcia u nowego właściciela.

 

Do pobrania:

  • ankieta przedadopcyjna - kot DOC PDF
  • ankieta przedadopcyjna - pies DOC PDF